مشاور عالي فرمانده کل سپاه:
يکي از مهمترين بسترهاي قدرت نرم، بستر فضاي مجازي است

به گزارش هفت چشمه؛ مشاور عالي فرمانده کل سپاه با تاکيد بر اينکه وجود امنيت زيرساخت همه فعاليت‌هاست گفت: اگر عين الاسد را نمي‌زديم امنيت ايران از دست مي رفت.

به گزارش خبرگزاري تسنيم از همدان٬ سردار حسين دقيقي شب گذشته در جمع خيران و فعالان عرصه کمک مومنانه در استان همدان با بيان اينکه همدان در غرب کشور  پشتوانه فعاليت‌هاي انقلاب اسلامي محسوب مي‌شود٬ اظهار داشت: دفاع از مردم مظلوم خطه کردستان و خدماتي که مردم همدان به مردم اين خطه داشتند سبب شد آنها از خطر گروهک‌ها نجات يابند.

وي با بيان اينکه گروهک‌ها با برنامه سنگين وارد منطقه شدند اما کمک‌هاي مردم همدان به اين منطقه  که تاثير فراواني داشت بي‌نظير بوده و جاي تقدير دارد٬ افزود:  اين استان کماکان همانند دوران دفاع مقدس فعال و با نشاط در حال تحقق اهداف انقلاب است و اميدوارم خداوند اين فعاليت‌ها را قبول کند.

مشاور عالي فرمانده کل سپاه  با اشاره به اينکه اين خطه فرماندهاني مانند شهيد همداني و قهاري سعيد را دارد که ممکن است مردم شناخت کمتري نسبت به برخي افراد مانند قهاري سعيد داشته باشند تصريح کرد: اين شهيد معزز عمر خود را در مناطق  غرب و شمال غرب کشور گذراند به گونه‌اي که استان کرمانشاه امنيت منطقه شرق خود را مديون ايشان است.

وي با تاکيد بر اينکه شخصيتي مانند شهيد همداني شخصيتي ملي و بين‌المللي است و اين لطف خدا به اين گونه افراد بوده است عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس نيز توفيق آشنايي با افرادي مانند شهيد حسن صوفي را داشتم٬ فرد توانمند و جهادي که براي هر قشر برنامه ريزي خاصي انجام مي‌داد.

 دقيقي با تاکيد بر اينکه لشکر انصارالحسين عليه السلام از پشتوانه‌هاي دفاع مقدس بود و امروز نيز شهداي مدافع حرم استان همدان جايگاه ممتازي در کشور دارند بيان کرد: در سطح نيروهاي مسلح نيز استان همدان فرماندهان خوبي دارد که در حال فعاليت هستند افرادي که بايد قدرشان را بدانيد چرا که اين افراد در سطح ملي تاثيرگذاري دارند.

وي با اشاره به برگزاري همايش تبيين انديشه‌هاي دفاعي امام خميني (ره) در سال 70 عنوان کرد: ما در اين همايش چند هزار مقاله دريافت کرديم و افرادي مانند شهيد صياد شيرازي هر سال در اين همايش شرکت کرده و سخنراني مي‌کردند.

مشاورعالي فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: در طول اين سال‌ها  نه تنها نتوانستيم نقش رهبري  امام (ره) در دفاع مقدس را به خوبي تبيين کنيم بلکه نقش رهبر معظم انقلاب در حفظ امنيت کشور نيز هنوز به خوبي بيان و تبيين نشده است.

وي با نقل خاطره از سردار رشيد در رابطه  با شجاعت و رهبري الهي فرمانده معظم کل قوا درباره مسئله جزاير سه‌گانه ايران و نقش رهبري در دفع نقشه شوم آمريکايي‌ها براي تصرف اين مناطق گفت: اگر آن روز عقب‌نشيني  مي‌کرديم  آن وقت فردا دشمن بوشهر را از ما مي‌گرفت.

 دقيقي افزود: در ماجراي شهادت شهيد سليماني و بمباران پايگاه عين الاسد نيز اگر ما اين بمباران را انجام نمي‌داديم آمريکا که تهديد کرده بود پنجاه و چند نقطه فرهنگي ايران را مي‌زند ممکن بود در ادامه نيز چنين کاري را تکرار کند اما ديديم فرمانده معظم انقلاب  با رهبري الهي و شجاعت دستور بمباران اين مقر را صادر کردند.

وي با بيان اينکه اگر  کشوري همه سلاح‌هاي دنيا را داشته باشد اما اگر رهبرش ترسو باشد داشتن اين همه سلاح‌ها به دردش نمي‌خورد گفت: اگر عين الاسد را نمي‌زديم امنيت ايران از دست مي رفت.

مشاور عالي فرمانده کل سپاه با تشريح نقش موثر رهبر معظم انقلاب در عبور کشور ازبحرا‌ن‌ها مطرح کرد:  فرمانده معظم کل قوا فرمانده و رهبري الهي هستند که دستان ما را گرفته٬ از بحران‌ها عبور داده و به امنيت و آرامش مي‌رسانند.

وي با تاکيد بر اينکه ولي فقيه امنيت را به ما هديه مي‌دهد٬ تصريح کرد: در جنگ سوريه و جبهه مقاومت نيز نقش راهبردي رهبر انقلاب غيرقابل انکار است به همين دليل تقاضا دارم افراد در اين زمينه کار کرده و اين نکات مهم را تبيين کنند.

 دقيقي با بيان  اينکه يکي از دستاوردهاي نعمت ولايت٬ امنيت است گفت: ما از رزمندگان بيش از هر کسي از فشاري که در اين بحران‌ها به مردم وارد شده ناراحت بوده و نگران حال آنها هستيم.

 وي با اعلام اينکه در بحث اقتصاد دو مشکل تورم و بيکاري وجود دارد که اگر آنها را حل کنيم انقلاب اسلامي در اين عرصه نيز الگو خواهد شد اظهارداشت: براي رفع بيکاري بايد مردم را وارد صحنه اقتصاد کنيم همانگونه که با حضور مردم در سال‌هاي دفاع مقدس٬ توانستيم به پيروزي برسيم.

مشاور عالي فرمانده کل سپاه با تاکيد بر اينکه اگر پشتيباني مردم از جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل بود در دوران دفاع مقدس نمي‌توانستيم از مشکلات عبور کرده و در برابر دشمن بايستيم٬ تصريح کرد: من به عنوان يک رزمنده و کسي که از پيش از جنگ در کوران انقلاب بوده مي‌توانم بگويم استان همدان هيچگاه از فعاليت‌هاي انقلاب دور نبوده است.

وي افزود: مردم همدان در عرصه دفاع نيز جانفشاني بسياري کرده و در اين مسير 8 هزارشهيد٬ 17  هزار جانباز و هزار آزاده تقديم اسلام کرده‌اند که اين يعني نزديک به 25 هزار نفر از مردم اين استان در خدمت انقلاب و جنگ بوده‌اند.

دقيقي با بيان اينکه استان همدان يکي از پايگاه‌هاي اصلي انقلاب و از خطوط دفاعي تشيع در کشور محسوب مي‌شود ٬ عنوان کرد:  اين دژ استوار انقلاب بايد پايدار بماند که براي اين کار نيز لازم است براي جوانان٬ دانشجويان٬ زنان و آحاد مردم وقت گذاشته٬ آنها را نسبت به اهداف انقلاب توجيه کنيد تا اينکه بدانند در کجا قرار گرفته‌اند و چه جايگاهي دارند.

مشاور عالي فرمانده کل سپاه با تاکيد بر اينکه  وجود امنيت زيرساخت همه فعاليت‌هاست گفت: حالا که امنيت در کشور ما برقرار است بايد مشکلات اقتصادي را با حضور گسترده مردم و با مدل اقتصاد مقاومتي برطرف کنيم.

وي  حضور آيت الله شعباني به عنوان جوان‌ترين نماينده ولي فقيه در استان همدان را يک انتخاب بسيار خوب از سوي رهبر معظم انقلاب برشمرد و افزود: اين اقدام يک نفس جديد به انقلاب مي‌دهد و به شما تبريک مي‌گويم که رهبري چنين هديه ارزشمندي را به مردم همدان داده‌اند.

 انتهاي پيام/ا

منبع:تسنيم