حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 183956
رئيس شبکه دامپزشکي شهرستان اردل؛
صدور ۱۴ فقره حکم قضايي براي متخلفان تهديدکنندۀ بهداشت عمومي
تاریخ انتشار : 1399/01/31 12:50:13
نمایش : 126
کشتار غيرمجاز خارج از کشتارگاه‌هاي مجاز به دليل تهديد عليه بهداشت عمومي، صدور احکام قضايي براي ۱۴ واحد صنفي متخلف در اين شهرستان را به دنبال داشت.
به گزارش هفت چشمه، دکتر رضا کريمي رئيس شبکه دامپزشکي شهرستان اردل گفت: در راستاي دستيابي و ارتقاي امنيت بهداشت عمومي به ويژه فرآورده‌هاي خام دامي و همچنين سياست‌هاي کميتۀ استاني ساماندهي کشتارگاه‌ها؛ بازديد، بازرسي و نظارت‌هاي بهداشتي توسط کارشناسان اين شبکه از مراکز توليد، توزيع و عرضۀ فرآورده‌هاي خام دامي سطح شهرستان به صورت مستمر و شبانه‌روزي انجام مي‌شود که در نهايت امنيت اين محصولات را براي مصرف‌کنندگان به همراه داشته است.

دکتر کريمي افزود: طبق گزارش‌هاي دريافتي و مشاهدات حين بازرسي اکيپ‌هاي نظارت بهداشتي اين شبکه، کشتار غيرمجاز خارج از کشتارگاه، برخي از متصديان واحدهاي عرضۀ گوشت (تازه گرم) به مراجع قضايي معرفي شدند.

وي تصريح کرد: در اين راستا در قالب هماهنگي‌هاي بين بخشي و مصوبات و اهداف کميتۀ ساماندهي کشتارگاه‌هاي شهرستان، تعداد ۱۴ فقره حکم قضايي براي عوامل اقدام‌کننده به موارد غير بهداشتي با ماهيت «تهديد عليه بهداشت عمومي» و پس از احراز تخلف، از طرف مراجع قضايي شهرستان اردل صادر شد.
رئيس شبکه دامپزشکي شهرستان اردل گفت: بازرسي قبل، حين و پس از کشتار، تنها در کشتارگاه‌هاي مجاز دام، صورت گرفته و پس از آن گوشت و آلايش‌هاي خوراکي پس از طي فرآيند پيش‌سرد گذاري در نهايت با حمل بهداشتي به مراکز عرضه ارائه شده تا به دست مصرف‌کنندگان برسد که هيچکدام از اين مراحل بهداشتي در کشتارهاي خارج از کشتارگاه‌هاي مجاز، انجام نمي‌شوند؛ لذا تهيه و مصرف گوشت و آلايش‌هاي حاصل از طريق کشتار غيرمجاز، احتمال مخاطرات بهداشتي را به همراه دارد. 

وي از مصرف‌کنندگان فرآورده‌هاي خام دامي اين شهرستان خواست، هرگونه کشتار غيرمجاز، عرضۀ گوشت قرمز فاقد برچسب (ليبل) و مهر دامپزشکي در مراکز عرضه را به شماره ۳۴۳۴۲۲۳۴ اطلاع دهند.

دکتر کريمي تأکيد کرد: بازرسي و نظارت‌هاي بهداشتي اين شبکه در تمام ساعات شبانه‌روز انجام شده و هرگونه تخلف بهداشتي به صورت جدي از طريق مراجع قانوني و قضايي پيگيري مي‌شوند.

انتهاي پيام/570ه
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg