کد مطلب: 204441
دانا گزارش مي دهد؛
علت مخالفت دولت با طرح هاي مجلس که امنيت و معيشت مردم را تضمين مي کند چيست؟
تاریخ انتشار : 1399/09/14 17:49:41
نمایش : 103
مخالفت هاي دولت با طرح هاي حساب شده و ضروري مجلس بايد هدفمند باشد در غير اينصورت چه ضرورتي دارد که بخواهد با طرح هاي که امنيت و معيشت مردم را تضمين مي کند مخالفت کند.

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ صبح جمعه هفته گذشته بود که خبر ترور شهيد دانشمند هسته اي محسن فخري زاده منتشر شد و همه مردم ايران را داغدار و شوکه کرد.

به خوبي مي توان فهميد که پشت اين ترور نيز مانند ديگرترورهاي  شهداي دانشمند کشورمان چه کساني قرار دارند کشورهاي که سالهاست با دشنمي با ايران اسلامي کمر به نابودي آن بسته اند کشورهاي اروپايي، آمريکا و رژيم صهيونيستي که چشم ديدن پيشرفت هاي اين کشور اسلامي را ندارند.
 
پيرامون همين اتفاق تلخ بود که نمايندگان مجلس شوراي اسلامي روز سه شنبه 11 آذرماه در جلسه علني خود کليات طرح اقدام راهبردي براي لغو تحريم ها را تصويب کرد قانون راهبردي براي لغو تحريم ها و صيانت از منافع ملت ايران به دنبال آن دست دولت در عرصه بين المللي باز کند اما متاسفانه دولت با طرح مجلس مخالفت کرد.
 
ربيعي سخنگوي دولت در نشست خبري خود در مخالفت با اين طرح گفت: به نظر دولت، موضوع از اختيارات شوراي عالي امنيت ملي است و مسئوليت هر گونه تصميم درباره برجام و برنامه هاي هسته اي براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسي فراقوه اي بوده است هيچ نهاد و قوه اي به تنهايي نمي تواند خارج از اين چارچوب اقدام کند و به نظر مي رسد مجلس هم نمي تواند در اين موضوعات وارد شود و قطعا شوراي نگهبان در مورد اين طرح به اين موارد توجه خواهد کرد و به محدوديتهاي قانوني، ملاحظات و مصلحت هاي ملي توجه خواهد شد.
 
گيريم که دولت هم درست بگوييد تا قيامت که نمي شود هم گرفتار تحريم باشيم هم برجام. اما مخالفت هاي دولت با مجلس تنها به امروز و به اين طرح بر نمي گردد.
 
نمايندگان مجلس طرح ديگري را با توجه به وضعيت کنوني اقتصاد و گراني‌هاي مکرر که مردم براي تامين حداقل‌هاي معيشتي دچار مشکل شده‌اند، را تصويب کردند.
 
طرح پرداخت يارانه خريد کالاي اساسي به 60 ميليون نفر از جمعيت کشور در هفته اول آبان ماه تصويب و نهايي شد، اما باز دولتي‌ها همچنان با اين طرح نيز مخالفت کرد و از نبود بودجه لازم براي اجراي آن صبحت کرد.
 
حسينعلي اميري درباره علت مخالفت دولت با طرح پرداخت يارانه معيشتي به 60 ميليون نفر گفت: گاهي طرح‌هايي در مجلس تهيه مي‌شود که موضوع بار مالي‌ را «تامين» نمي‌کنند بلکه «تعيين» مي‌کنند.
وي ادامه داد: لذا دولت با طرح‌هايي که بار مالي‌ آن تامين نشده باشد، مخالف است.
 
گفتني است که مخالفت هاي دولت با طرح هاي حساب شده و ضروري مجلس بايد هدفمند باشد وگرنه چه ضرورتي دارد که بخواهد با طرح هاي که امنيت و معيشت مردم را تضمين مي کند مخالفت کند.
مگر اين مخالفت ها از روي سوء نيت است؟
 
اينها به خوبي گواه آن است که دولتي ها نه تنها براي رفع تحريم ها غيرتي نشان نمي دهند بلکه با اروپا و آمريکا براي تحريم ملت نيز همکاري مي کنند.
 
جا دارد به اين نکته نيزاشاره کنيم که بهتر است دولت براي دفاع از مردم و کشور هم که شده دست از لجبازي بردارند و براي رهايي از اين شرايط سخت اقتصادي که براي مردم به وجود آمده قدري هم به منافع ملت نگاه بيندازد و از لاک بي خبري بيرون بيايد وبه اطراف نيز نگاه کند.
 
انتهاي پيام/
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg